Zajęcia, które proponujemy Państwa dzieciom są dostosowane do ich poziomu rozwoju intelektualnego i psychomotorycznego.

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół nr 4 we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 210-218. Niektóre zajęcia mogą się odbywać w innych miejscach, niż wskazane wyżej, o ile wynika to ze specyfiki zajęć.

Zajęcia, które przygotowaliśmy dla dzieci są następujące:

Język Angielski – 2 razy w tygodniu po 45 minut.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone są przez doświadczonych lektorów, którzy podczas zajęć korzystają z metody Picaro.
Picaro to innowacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci z interaktywnymi grami online i materiałami edukacyjnymi stworzonymi we współpracy z Cambridge English Language Assessment, światowym liderem w zakresie kwalifikacji w języku angielskim.
Rekomendowane jest, aby w celu utrzymania ciągłości nauki języka i jego większej skuteczności zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu. Dlatego też wdrożyliśmy ten system nauki podczas naszych zajęć.

Dla chętnych dzieci, które przychodzą do SP4 ze szkół dwujęzycznych prowadzimy zajęcia z native-speakerem.

Rolki – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Zajęcia rolkarskie zarówno dla rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na rolkach, jak również dla tych, którzy chcą ulepszać swoje umiejętności.
W sezonie letnim zajęcia są prowadzone na zewnętrznym boisku szkolnym, w sezonie zimowym na szerokim korytarzu wewnątrz szkoły.
Na zajęcia należy mieć własny sprzęt, tj.: rolki, kask, komplet ochraniaczy. Bez nich udział w zajęciach jest niemożliwy.

Szachy – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Zajęcia, podczas których dzieci nie tylko nauczą się grać w szachy, ale również wzmocnią swoje umiejętności logicznego myślenia oraz układania strategii gry. Poznają również ich historię i największych graczy w dziejach tego sportu.

Gry matematyczno-logiczne – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Podczas tych zajęć nauczyciele zabiorą dzieci w świat logiki i zabawy. Nauczą je jak ciekawa może być matematyka podczas rozwiązywania łamigłówek.

Basen – 1 raz w tygodniu po 45 minut + opieka + przejazd

Zajęcia nauki i doskonalenia pływania pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia odbywają się w Centrum Ślęza lub na basenie przy ulicy Racławickiej.
Na zajęcia należy mieć własny sprzęt, tj.: kąpielówki, czepek, klapki, okularki, ręcznik, szczotkę lub grzebień oraz w przypadku dłuższych włosów gumkę do związania.

Kodowanie – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Podczas zajęć w formie zabawy dzieci zostaną wprowadzone w świat programowania i robotyki. Nasi prowadzący pokażą dzieciom między innymi w formie licznych zadań jak skutecznie przeprowadzić proces kodowania ozobotów.

Taniec – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Nasze prowadzące zabiorą dzieci rytmicznym krokiem w świat tańca nowoczesnego. Pokażą najnowsze trendy taneczne, dadzą wiele wskazówek technicznych i sprawią, że każde dziecko będzie chciało spróbować więcej.

Ekonomia (dla klas 3) – 1 raz w tygodniu po 45 minut

Zajęcia dla młodych umysłów, podczas których dzieci będą zgłębiać pojęcia

*Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych poza pakietem zajęć z języka hiszpańskiego. Zajęcia odbywałyby się 2 razy w tygodniu po 45 min. Warunkiem jest zebranie grupy minimum 8 osób.
Hiszpański jest prowadzony innowacyjną metodą Colorín Colorado.

Więcej o metodzie znaleźć można pod adresem: https://colorincolorado.pl/o-metodzie/

Koszty materiałów naukowych i pomocy takich jak podręczniki do nauki języka obcego czy sprzęt sportowy nie są ujęte w opłacie za zajęcia i są osobno płatne.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile zajęć można wybrać?

Pakiet zajęć zawiera następujące zajęcia:
– język angielski 2 x tyg., rolki 1 x tyg., gry matematyczno-logiczne 1 x tyg., taniec 1 x tyg., szachy 1 x tyg., kodowanie 1 x tyg., nauka i doskonalenie pływania 1 x tygodniowo + przejazd na pływalnię i powrót do szkoły, opieka.

Wybrane zajęcia
Można również wybrać dowolną ilość zajęć z oferty pakietowej (przy wyborze angielskiego zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, nie ma możliwości uczestniczenia 1 raz w tygodniu).